AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 10 Aralik 2018 Pazartesi 22:25
İL BİLGİLER RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
ANTALYA HAVA DURUMU
ANTALYA
 
‘Start-Up Weekend Antalya’da iş fikirleri yatırım için hazırlandı
 
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) desteğiyle gerçekleştirilen ve yatırıma dönüştürülebilir iş fikirlerinin yarıştığı “Start-Up Weekend Antalya” etkinliği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki (ATSO) kapanış toplantısı ile sona erdi.
 
 
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) desteğiyle gerçekleştirilen ve yatırıma dönüştürülebilir iş fikirlerinin yarıştığı “Start-Up Weekend Antalya” etkinliği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki (ATSO) kapanış toplantısı ile sona erdi. Farklı illerden 60’a yakın iş fikri sahibi, gruplar oluşturarak 6 yatırım fikri üzerine; tasarımı, finansmanı, sürdürülebilirliği ve yönetimine ilişkin mentörlerle birlikte aralıksız 54 saat çalıştı.
“Başarı hikayesi dinleme, başarı hikayesi yaz! Fikrinle gel, ekibini oluştur, ilk elemeyi geç! Mentörlar eşliğinde çalış, yeni işinin temellerini bizimle at!” sloganlarıyla yola çıkan Start-Up Weekend Antalya programı, Batı Akdeniz bölgesinde iş fikrine sahip olan girişimcilere biraraya getirerek bir yatırımın temellerinin atılmasına ilişkin mentörler eşliğinde çalışma fırsatları sundu. Kalkınma Bakanlığı, UNDP, Habitat Kalkınma,  Uluslararası Girişimcilik Merkezi gibi kurumlarca desteklenen 25 Nisan’da başlayan program çerçevesinde değişik illerden 60’a yakın iş fikri sahibi farklı gruplar oluşturarak 6 yatırım fikrinin; tasarımı, finansmanı, sürdürülebilirliği ve yönetimine ilişkin mentörler eşliğinde aralıksız olarak 54 saat çalıştı.
TOBB Antalya Genç ve Kadın Girişimciler Kurullarının da desteklediği Start-Up Weekend Antalya programında, yaptıkları çalışmaları sunum haline getiren grup temsilcileri değerlendirme jürisi ve diğer katılımcılar önünde iş fikirlerini sundu.

BAKA İŞ FİKRİ OLAN GİRİŞİMCİNİN YANINDA

Antalya YDO Koordinatörü Alaattin Özyürek, kapanış toplantısında BAKA’nın kurulduğu günden bu yana iş fikri olan ve girişimciliğe yatkın yatırımcılara destek olmaya devam ettiğini ve proje bazlı mali destekler verdiğini ifade etti. Özyürek, “BAKA bundan sonra yapılacak Start-Up programlarını ve girişimcileri desteklemeye devam edecektir” dedi.
Microsoft Türkiye’den Eğitim Yöneticisi Anıl Çekiç, Habitat Kalkınma’dan Üst Kurul Üyesi Sezai Hazır, Koç Holding’den Cem Soysal, UNDP’den Yönetim Danışmanı Hansın Doğan gibi önemli isimlerin yer aldığı jüride BAKA uzmanı Sadettin Dikmen de görev alarak yarışan projelerin değerlendirilmesi için katkı sağladı.
Tamamı yazılım sektöründen olan projelerin değerlendirmesi sonucu “Bütcem bu” isimli, kullanıcının tatil için ayırdığı bütçeye göre konaklama tesislerinin teklif yapmasını sağlayan yazılım programı birinciliğe layık görüldü. Yarışma katılan diğer bazı yazılım projeleri ise kariyer planlamasına yardımcı bir program olan Mentee portalı, çoklu engellilerin kullanımına yönelik uygulamalar içeren Engelsiz Medya, amatör futbolcu ile kulüpleri buluşturan Futbolun Prensleri uygulaması, ve bilişim ve IT yetkililerinin kurumlarında karşılaştıkları problemleri online sorabileceği bir uzman havuzu barındıran Destekzone şeklinde programda yer aldı.
 
 
29 Nisan 2014 Salı - 14:45
8955 Kere Okundu
KAYGISIZ REKLAM - MATBAA
DETAY
ALKAYA EMLAK
DETAY
KOZA DAVETİYE ANTALYA ŞUBESİ
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com